Neway on Eesti mainekaim agentuur

Disaini- ja digiagentuur Neway on värske Kantari Emori poolt läbi viidud uuringu järgi Eesti mainekaim agentuur. 

Kantar Emori poolt läbi viidud uuringu "Turundusagentuuride maine & klientide rahulolu 2018" järgi agentuuride koondtabeli mainekaim Neway disaini- ja digiagentuur teenis kõige kõrgemad hinded kolmes olulises kategoorias:

  1. strateegilise partnerlus
  2. loovus
  3. projektijuhtimise kvaliteet

Küsimustele vastasid 302 turundusvaldkonna otsustajat, kelle abil hinnati kokku 923 koostöösuhet.

Neway asutaja ja juht Jaan Naaber räägib, et edu ja hea tulemuse võti on eelkõige inimkesksest disainist lähtuv tööprotsess ja meeskond: “Kasutame oma töös strateegilise juhtimise tööriistana teenusedisaini ja disainimõtlemist. Arendame ettevõtteid ja brände seestpoolt väljapoole. Teeme suure osa tööst kliendi meeskonnaga üheskoos. Mõtestame lähteülesande, kaardistame probleemkohad, seame eesmärgid ning seejärel asume üheskoos neid väikeste ja kiirete sammudega saavutama.”  

Ta lisab, et nende jaoks on väga oluline, et oma tööga suudaksid nad kliendi meeskonda inspireerida, õpetada neid disaini ja brändingu tööriistasid tulemuslikult kasutama, tõstes seeläbi meeskonna lojaalsust, omavahelist koostööd, usku eesmärkidesse ning muutes terve meeskonna brändi kõneisikuteks. “Neway eesmärk on teha asjad lihtsaks, selgeks, mugavaks ja meeldivaks. Kõigile peab olema arusaadav, mida brändid ja ettevõtted öelda tahavad, kellele ja miks nad on loodud, kuidas eksisteerivad ja mida pakuvad." 

Viimaste aastatega on Neway pannud suurt rõhku oma töömetoodika arendamisele. “Oleme välja töötanud 6-etapilise tööprotsessi, mida nimetame New Way (uus viis). Protsess on kooslus disainist, tehnoloogiast ja innovatsioonist ehk uute kogemuste loomisest, mille keskmes on päris inimesed, keskkonnad, situatsioonid, probleemid ja lahendused.” 

Neway disaini- ja digiagentuur teenis kõige kõrgemad hindeid nii
1) strateegilise partnerluse, 2) loovuse kui 3) projektijuhtimise kvaliteedi osas.

“Neway on väike meeskond, kus igaüks mängib suurt rolli ja on võimeline mõjutama projekti lõpptulemust,” räägib Neway arendaja Evgeny Kureyko.

Seda ilmestavad ka mitmed auhinnad, millega agentuuri viimaste aastate jooksul pärjatud: Aasta Turundustegu, Aasta Digitegu, Kuldmuna terve auhinnakomplekt ja Eesti Disainiauhindade kuld ning pronks. Neway on võitnud auhindu nii turunduse, brändingu, kodulehtede, e-kaubanduse kui kasutajakogemuse kategooriates.

Naaber selgitab, et kogu töö taga on ühtehoidev väike tiim: “Ma olen väga uhke meie väikse tiimi üle. Meid motiveerib tööd tegema võimalus ühendada disain, tehnoloogia ja äri. Meid inspireerivad inimesed. Veedame palju aega inimeste keskel ja otsime lahendusi seal, kus puutuvad kokku ärid ja inimesed.”  

“Kirjeldamatu tunne on, kui saad koostööd teha nii paljude inspireerivate klientidega,” räägib Neway projektijuht Berit Roiland, kes on agentuuris töötanud juba selle algusaegadest ehk 11 aastat.

Neway edukuse taga on kindlasti ka asukoht Tartu. Naaber hindab kõrgelt Tartut ettevõtluskeskkonnana: “Minu jaoks on Tartu elu- ja töökeskkonnana meeletult inspireeriv,” selgitab ta. “Tartu keskkonnana ning siinsed inimesed on kindlasti üks põhjus, miks me oma töös edukad oleme. See kõik soosib suurepäraselt inimkeskset disaini.”  

Kantar Emori poolt äsja valminud uuring "Turundusagentuuride maine & klientide rahulolu 2018" annab vastuse küsimustele, kes on valdkonnas kõige tähelepanuväärsemad tegijad ja mille poolest maineliidrid silma paistavad. Samuti paljastab uuring, mille alusel turundajad endale agentuure valivad.

Neway on 2007. aastal loodud disainiagentuur, mis on 11 tegevusaasta jooksul teostanud üle 500 disainiprojekti sh üle 200 veebilahenduse. Agentuuri teenused on:

  • Bränding ja disain
  • Teenusedisain ja strateegia
  • Kodulehed ja digilahendused


Allikas: Turundajate Liidu ja Kantar EMORi uuring "Turundusagentuuride maine & klientide rahulolu 2018"